PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32378}

Śmiertelna wyliczanka

Murder by Numbers
6,8 36 772
oceny
6,8 10 1 36772
5,9 8
ocen krytyków
Śmiertelna wyliczanka
powrót do forum filmu Śmiertelna wyliczanka

Przez noc zastanawialam sie, dlaczego w filmie pojawila sie to blondynka (szukala innych powodow niz te,ze musi w filmie jakas byc). I doszlam do wniosku,ze scenariusz musial byc konczony w pospiechu, bo moim zdaniem wiele jest rzeczy niedopowiedzianych. Panna Lisa wydaje mnie sie podstawa problemow obu panow, ale dlaczego ten watek nie jest rozwiniety? Widzimy,ze Richard jest o nia zazdrosny, ale dlaczego nie dowiadujemy sie wiecej o przyjazni chlopcow?
Pierwszy raz mam takie zdanie: chcialabym,zeby powstalo cos na ksztalt remake'u (choc takowych nie znopsze). Film, ktory rozwinalby ciekawe kwestie ledwie musniete w Smiertelnej wyliczance.

użytkownik usunięty
Miu_Miu

To nie tak.
Ehh. Richard NIE byl nigdy zazdrosny o Lise. Richard byl zazdrosny o Justina.

ocenił(a) film na 7

jednak należy wypowiadać się dokładnie... ehh...............
Taki jest sens mojej wypowiedzi (chociaz faktycznie mozna to odczytac dwuznacznie, ale chyba jej sens jest czytelny dla kazdego kto obejrzal film... Jednakze dziekuje za dokladne sprostowanie...). Czytaj: byl zazdrosny o Lise w sensie, ze Justin z nia spal i mowil o niej w taki a nia inny sposob, a Richard wolal, zeby Justin myslal o nim w kazdy z mozliwych sposobow (to, ze jest gejem nie jest w filmie doslownie powiedziane...). Mam nadzieje,ze teraz sens moich slow jest zrozumialy dla kazdego.....jeśli nie czekam na pytanie....
Ehh..........................

użytkownik usunięty
Miu_Miu

przepraszam... usterka
przepraszam, ale pomylilam imiona bohaterow i pomieszlam 2 watki (film widzialam dosc dawno...), aczkolwiek sens pozostaje niezmieniony.
Jednakze przepraszam.

użytkownik usunięty
Miu_Miu

---
Kolejne male sporostowanie: Um.. widzialam film kilkakrotnie i nie przypominam sobie by Justin "spal" z Lisa. Ich fizyczny kontakt ograniczyl sie do pocalunku w szklarni. :)

I wiesz, jesli chodzi o sprawe "bycia gejem," oczywiscie, ze nie bylo o tym powiedziane doslownie. Ja rowniez nie uzylabym tego okreslenia wobec zadnego z tych chlopcow. Aczkolwiek wiele ladnych detali zawartych w filmie pozwolilo wnioskowac, ze oboje z nich laczyla nietylko fascynacja intelektualna, ale tez niedopowiedziana i niespelniona niestety rowniez, ochota na "posiascie" jeden drugiego. Taka jest moja opinia. :)

Wiesz, ja naleze do takich osob ktore bardzo interesuja sie meska miloscia, i wierz mi, z moich obliczen wynika, ze film byl naszpikowany drobiazgami ktore wrecz krzyczaly "Richard, poprostu pocaluj go, do diabla!" Hehe. Naprawde, w momentach gdy byli sam na sam, (i nie tylko wtedy) moj gejdar wyczuwal bardzo ostre napiecie sexualne. :>> Taki mam poglad.

Male pytanie.. Jesli lubisz czytac opowiadania zawierajace watki erotyczne, i umiesz dobrze jezyk angielski, nastepnym razem moge podac Ci link do ciekawej strony z Justin/Richard slash fiction. Daj znac jesli bedziesz zainteresowana

Karolina.

ocenił(a) film na 7

brak gejdaru...
znam jezyk angielski, ale dla mnie film nie byl az tak naszpikowany erotyzmem, zeby trzeba bylo rowijac te historie. Zwlaszcza, ze panom nie poszczescilo sie pod koniec filmu. Panow w oczywisty sposob laczylo cos wiecej poza fascynacja intelektualna, ale wg mnie nie byla to chec posiadania (w zadnym znaczeniu tego slowa) kogokolwiek.. Ale coz, ja nie jestem obdarzona gejdarem...

Co do sypiania z kimkolwiek, to juz napisalam sprosowanie, gdyz film widzialam dosc dawno.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

Rozumiem
W porzadku.

Wiesz, fani maja nieograniczona wyobraznie, niektorzy zyja w zaprzeczeniu, niemogac sie pogodzic ze smiercia Richarda i tworza niezliczone ilosci prequeli i sequeli, niektore sa strasznie ciekawe. To by bylo na tyle.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

za wiele "???????"
Niestety ja sie do fanow filmu nie zaliczam (za duzo znakow zapytani, ale nie tych ciekawiacych, tylko tych denerwujacych). Moze dlatego historia skonczyla sie dla mnie wraz z wyjsciem z sali kinowej.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

nazywajcie mnie fanem
Ja znowusz jestem fanem, co samo mnie na poczatku dosc zaskoczylo, bo generalnie nietrawie nawet "dobrych" filmow sensacyjnych. Najprawdopodobniej to wina chlopcow, ktorzy zdaje sie ze mnie zahipnotyzowali. ;P I tu niechodzi o jedynie ich indywidualny czar osobisty ale o cala aure jaka istnieje wokol obu ich postaci

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

czarowanie
Mnie film (poza postacia Cassie) rozczarowal tez dlatego, ze bylam po prostu oczarowana panem Goslingiem po 'Fanatyku', w ktorym to filmie byl hipnotyzujacy. Tu juz mniej. Ale, jak napislam w ktoryms komentarzu, mysle, ze drzemie w nim ogromny potencjal (aktorski!!).

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

potencjaly etcetera
Nie widzialam jeszcze "Fanatyka" czego ogromnie zaluje, ale wnioskujac z Twych komentarzy najlepsze jeszcze przede mna. ;) [Musze sprawdzic czy film bedzie puszczany na kablowce jakos niedlugo, jesli nie wyrusze do wypozyczalni].
Z czy widzialas ktorys z filmow w ktorych zagral Michael Pitt? Mam na mysli "Bully" lub "Hedwig and The Angry Inch"? (niestety niewiem jakie sa polskie odpowiedniki tych tytulow)

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

wcześniejsze wcielenia
Bardzo watpie, zeby puszczali Fanatyka w ktorejkolwiek sieci kablowej. nie wiem tez jak w wypozyczalniach, bo jest on bardzo kontowersyjny i na dlugo pozostaje w pamieci. naszybciej znajdziesz go zapewne w necie. A warto go poszukac, naprawde warto.
Nie widzialam (poza Murder by numbers) zadnego filmu z Michaelem Pittem.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

Ok.
No niewiem, musze polurkowac w tvguide.com; jakies 2 miesiace temu kanal tmc emitowal "American History X" a zgaduje ze to w film z cokolwiek podobnej rangi, [czy sie myle?] dlatego warto sprawdzic.
Ale mniejsza o to, Blockbuster jest dwie uliczki stad, tam film zastane na 100%
Jesli chodzi o filmy z MP rowniez polecam, sa godne conajmniej "zaliczenia."
Moge spytac sie w jakim miescie mieszkasz?

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

to nie jest typ HBO
NIe, Fanatyk nie jest podobny do Wieznia nienawisci. Jest duzo mocniejszy. I nie chodzi o brutalne sceny (bo wg mnie nic nie "przebije" zgniatania czaszki na krawezniku), tylko o przeslanie i wymowe filmu. Naprawde jest kontrowersyjny. A Wiezien... lecial nawet na hbo-a tam puszczaja tylko filmy rozrywkowe.
Mieszkam w Lodzi. I dlatego domyslam sie, jak ciezko znalezc fanatyka w wypozyczalniach.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

Witam krajanke
Ahhh. Spedzilam pierwsze 3/4 lat mojego zycia w Lodzi. Moje miasteczko. Nie odwiedzalam jednak kraju od ponad 5 lat. :/

Moze w weekend urzadze sobie noc filmowa z Fanatykiem i dam znac kiedy juz bede po by podzielic sie wnioskami.

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

moje miasto
Faktycznie miasto wspaniale, az zal jak czlowiek musi wyjechac....
Daj znac, jak obejrzysz Fanatyka. Naprawde warto poswiecic mu 2 godzinki (chociaz nie wiem, czy Ci sie spodoba, bo klimatem kompletnie rozni sie od Murder..., a Tobie ten film tak bardzo sie spodobal). Oczywiscie odpowiem na Twoje spostrzezenia, jednak wyjezdzam na kilka dni, wiec zrobie to po powrocie.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu

dam znac.
Mozliwe ze nie sprawdzalas mojego profilu to w filmweb.pl, do moich ulubionych filmow zaliczaja sie przewaznie ambitniejsze filmy niz Wyliczanka, ktora to podobala mi sie glownie z powodu moich perwersyjnych zapedow. Jednakze bardzo lubie "madre" filmy, z porzadnym przekazem, czy wysokimi walorami artystycznymi. "Wyliczanka" wyskoczyla troche jak filip z konopii do mojego kregu ulubionych ekranizacji :)
Milego podrozowania

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

będzie świetny
Faktycznie nie sprawdzalam. Ale w takim razie na pewno spodoba Ci sie Fantyk. Zreszta chyba nie znam nikogo, komu by sie nie podobal...
Z podrozowaniem srednio, bo ma byc sztorm... Ale we'll see... Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Lusylia_Humma

cd....
U nas nawet w kinach lecial tak krotko(bardzo szybko go zdjeli), ze mialam naprawde farta, ze obejrzalam go pierwszego dnia wyswietlania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones